VIDEO: V centru Plzně se převrátil kamion, převážel čtrnáct tun balíků

  9:00,  aktualizováno  10:36
V Plzni poblíž obchodního centra Plaza se brzy ráno převrátil kamion. Balíky, které vezl, byly přeloženy a těžká technika ho zvedla na kola. Jízdecká ulice byla po dobu vyprošťování a úklidu vozovky zcela uzavřena.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté ráno. Pětatřicetiletý řidič kamionu jel Jízdeckou ulicí od centra města směrem k Plaze a ze zatím nezjištěných důvodů vyjel z jízdní dráhy. Narazil do betonových svodidel a převrátil se.

Fotogalerie

Okolnosti a příčinu nehody zjišťují policisté.  „S největší pravděpodobností vlivem únavy při přejíždění z pravého jízdního pruhu do levého v levotočivé zatáčce narazil levou částí vozidla do betonových bloků a přitom se převrátil,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha uvedl, že řidič se při nehodě zranil. „Po ošetření byl převezen na chirurgickou ambulanci Fakultní nemocnice v Plzni. Nebyl ohrožen na životě,“ dodal Brejcha.

Řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Ta měla negativní výsledek. Dopravu v Jízdecké ulici řídili policisté. 

Kamion přepravní společnosti PPL vezl balíky různých velikostí.

Zásilky o celkové hmotnosti 14 tun musely být přeloženy do jiného vozidla. Podle redaktora MF DNES, který byl na místě, to bylo třicet palet. Odhadovaná výše škody zatím není známá.

Krátce po deváté hodině policisté Jízdeckou ulici zcela uzavřeli a těžká  technika zvedla kamion na kola a vozidlo bylo odtaženo. Po desáté hodině byla komunikace opět plně průjezdná.

Kamion se převrátil v Jízdecké ulici v centru Plzně.

Kamion se převrátil v Jízdecké ulici v centru Plzně.

Autoři: ,