V autě nalezeném u kolejí zemřela žena z Plas. Příčina je nejasná

  13:22
Kriminalisté už znají totožnost mrtvé ženy, kterou v pondělí našli pracovníci drah v autě u kolejí v Plasích na Plzeňsku. Je to jednačtyřicetiletá místní žena. Jak se tragická událost stala, zatím není jasné.

Kriminalisté řeší dopravní nehodu, při níž v pondělí u Plas zemřela žena. | foto: HZS Plzeňského kraje

K objasnění případu by měla přispět nařízená soudní pitva. Kriminalisté proto zatím žádnou z pracovních verzí nevylučují jako nepravděpodobnou, ale zároveň žádná není favorizovaná.   

Možné je tedy to, že ženu za volantem červeného Seatu Cordoba postihla náhlá zdravotní komplikace nebo ji ohrozilo jiné vozidlo. Policisté prověřovali i možnost, že řidička spáchala sebevraždu.

„Zjišťujeme všechny okolnosti nehody. Budeme vyslýchat svědky. Zajišťujeme stopy, prohlédneme videozáznamy z kamer z okolních míst,“ uvedla policejní mluvčí pro Plzeň-venkov Iveta Kořínková.

Kriminalisté přesně nevědí, kdy vozidlo havarovalo. Vlakvedoucí zdemolované auto spatřil vedle kolejí v pondělí kolem poledne. Vzhledem k tomu, že v tomto úseku železnice je právě výluka a provoz na kolejích je omezený, nehoda se mohla stát už o několik hodin dříve.

Fotogalerie

Jisté je, že řidička žijící v Plasích jela právě z tohoto města směrem na Rybnici. S sebou vezla čerstvé potraviny.

„Možná, že si jejího vozidla někdo všiml,“ podotkla Rubášová s tím, že policisté žádají o pomoc případné svědky.

Podle redaktora MF DNES řidička zřejmě vyjela ze silnice nejprve do pravého příkopu, kde zůstaly stopy po poškození vozu. Pak se Seat Cordoba vrátil na silnici a přejel na louku na druhé straně silnice. Tam zůstala ležet jedna ozdobná poklice z kola a několik ulomených plastových dílů vozu.

Auto jelo po louce dolů z kopce, cestou vyvrátilo jeden ze zabetonovaných sloupků hradby. To ho ale nezastavilo. Pokračovalo dál po louce až na pole, které se svažuje k trati. Po louce a poli auto ujelo podle stop téměř půl kilometru.

V posledních metrech jízdy vůz pod polem narazil do skupiny mladých stromů, jeden zlomil. Pak následoval pád z několikametrového srázu na železniční trať. Vedle kolejiště se zničené auto zastavilo.

Auto sjelo ze srázu ke kolejím, řidička nepřežila (3. září 2018)

Autor: