Pilot ultralightu na Teplicku nezvládl let, na místě zemřel

  16:28
V sobotu okolo poledne nedaleko kamenolomu u Všechlap na Teplicku nezvládl pilot menšího letadla let a zřítil se. Nehodu nepřežil, nikdo další v ultralightu nebyl. Vyšetřováním incidentu se zabývá letecký úřad. Letos v Česku při leteckých nehodách zemřelo už osm lidí.

„Krátce před dvanáctou hodinou se letadlo zřítilo. Pilot pravděpodobně při manévru přistávání kvůli větru nezvládl letadlo a zřítil se. Bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Fotogalerie

Po nehodě začal stroj hořet, proto museli zasahovat hasiči. Pilot asi mířil na slet ultralehkých letadel v nedaleké Nové Vsi. Příčiny nehody v současné době vyšetřují kriminalisté a odborníci.

„Leteckou nehodu vyšetřuje Úřad pro vyšetřování civilních leteckých nehod a na místě jsou taktéž kriminalisté z Teplic,“ doplnila Hyšplerová.

Letecké nehody v Česku mají v letošním roce už osm obětí. Nejtragičtější byl pád malého vrtulníku Robinson na halu v Plzni, při které tento týden ve středu zemřeli čtyři lidé z posádky. V dubnu zemřeli dva lidé při pádu malého letadla u Kundratic na Táborsku. V srpnu skončil pro pilota tragicky pád repliky historického letadla Beta 50 Minor na leteckém dni u Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku.

Autoři: ,