Na Liberecku narazil opilý polský motorkář na přejezdu do policejního auta

  20:40
Nehoda mezi opilým motorkářem z Polska a policejním autem se odehrála v noci na neděli na železničním přejezdu na trati Hrádek nad Nisou - Liberec. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili jedno promile alkoholu.

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Policisté motorkáře pronásledovali, poněvadž dvě hodiny po půlnoci nezastavil na jejich výzvu. Jeho stroj neměl registrační značku. Policisté motorku dostihli na železničním přejezdu a začali ji tam předjíždět.

„Motorkář ale dostal na kolejích smyk a do policejního vozu naboural. Škoda dosáhla asi jeden tisíc korun,“ řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

„Ještě před odjezdem na vyšetření do krajské nemocnice v Liberci podrobili policisté mladého motorkáře dechové zkoušce,“ dodala Suchánková. Řidič v sobě měl jedno promile alkoholu, což odpovídá asi čtyřem naráz vypitým pivům. 

Řidič luxusního vozu boural při honičce s policií. Škoda jde do milionů

Podle mluvčí utrpěl řidič drobná poranění. „Mladý motorkář neměl řidičák, naopak měl vyslovený zákaz řízení motorových vozidel,“ upozornila mluvčí.

Řidič upoutal pozornost policistů právě kvůli chybějící registrační značce. Jeli za ním se zapnutými výstražnými světly i majákem.

Muž se jim ale snažil ujet a honička skončila nehodou.