Nákladní auto srazilo ve Slušovicích seniorku a dítě, žena nepřežila

  15:56,  aktualizováno  18:04
Vážným zraněním podlehla chodkyně, kterou odpoledne ve Slušovicích na Zlínsku srazilo nákladní auto. Při střetu se zranilo i dítě, je mimo ohrožení života.

Ve Slušovicích srazilo nákladní auto seniorku s dítětem. Žena nepřežila. (7. 6. 2019) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala krátce po třinácté hodině ve Školní ulici poblíž kostela.

„Nákladní vozidlo zde srazilo sedmasedmdesátiletou chodkyni, která střet bohužel nepřežila,“ sdělil iDNES.cz policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Nákladní vůz srazil také osmileté dítě, které záchranáři převezli k ošetření do nemocnice se středně těžkým zraněním. Školák podle dostupných informací není v ohrožení života. 

Seniorka s dítětem podle mluvčího přecházela vozovku mimo přechod pro chodce.

„Přesné okolnosti nehody zjišťují policisté, kteří také uvítají informace od případných svědků. Obrátit se můžou na tísňovou linku 158,“ poznamenal Malcharczik. Dodal, že k vyšetřování bude přizván i soudní znalec z oboru dopravy.

Kvůli nehodě byla silnice na Neubuz, Liptál a Vsetín uzavřena. Policisté odkláněli dopravu na objízdné trasy.Provoz se podařilo obnovit před 17. hodinou.

„Dechová zkouška na alkohol byla u čtyřiačtyřicetiletého řidiče nákladního vozu negativní,“ doplnil Malcharczik.

Podle dostupných informací je chodkyně šestou letošní obětí dopravních nehod ve Zlínském kraji. Loni zde na silnicích zemřelo 22 lidí, z toho sedm na Zlínsku.

Smrtelná nehoda se stala ve Slušovicích poblíž kostela.

Smrtelná nehoda se stala ve Slušovicích poblíž kostela.

Autor: