Na Pardubicku se srazily dva náklaďáky. Pro jednoho řidiče přiletěl vrtulník

  20:12
Vážná dopravní nehoda, která si vyžádala asistenci letecké záchranné služby, se stala v podvečer v Dolní Rovni u Pardubic, kde se srazili řidiči dvou nákladních aut. Jednoho musel s těžkým zraněním převážet vrtulník.

Dopravní nehoda dvou kamionů v Dolní Rovni na Pardubicku. | foto: HZS Pardubického kraje

Ze zdemolovaných kabin nákladních aut museli hasiči vyprostit řidiče, oba byli při vědomí.

Fotogalerie

„Vyprošťování z nákladních aut je mnohem komplikovanější než z osobních. Řidič je daleko výše posazen než v osobáku. Těžké hydraulické vyprošťovací zařízení musí hasiči držet nad hlavou,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Jednoho z nich odvážel vrtulník na traumacentrum do královéhradecké Fakultní nemocnice. „Muž utrpěl rozsáhlé poranění hrudníku, břicha  a hlavy, byl připojen na umělou plicní ventilaci a monitor funkcí, jeho stav byl velmi vážný,“ řekl mluvčí krajské záchranky Aleš Malý.

Druhého převezli s pohmožděním páteře záchranáři do pardubické nemocnice.

„U něj byla zkouška na alkohol negativní, u druhého účastníka nehody jsme vzhledem k závažnosti zranění zkoušku na alkohol provést nemohli,“ řekla policejní mluvčí Dita Holečková.

Z aut unikalo velké množství provozních náplní. Hasiči látky posypali sorpčním materiálem. „Na místo byl přivolán i pracovník životního prostředí. Pravděpodobně se ale provozní náplně nedostaly dál než do odvodňovacího kanálu. Hasičům se podařilo únik včas zastavit sorpčními hady,“ dodala Horáková.

Autor: