Motorkář v noci najel do skupiny lidí, zahynul on i jeden chodec

  12:56
Životy dvou mladých lidí si vyžádala dopravní nehoda u křižovatky a dvou autobusových zastávek u Chlumce na Ústecku. Osmadvacetiletý motorkář tam vjel do skupiny lidí, kteří vystoupili z autobusu a přecházeli vozovku. Zahynul motocyklista a třiadvacetiletý chodec.

Na místě, kde osmadvacetiletý motorkář vjel do skupiny lidí, kteří vystoupili z autobusu a přecházeli vozovku, vzniklo pietní místo. (13.9.2018) | foto: Petr Bílek, MF DNES

Tragická událost se stala ve středu po půl desáté večer na silnici I/30. „Přes veškerou snahu o resuscitaci se dva účastníky této nehody už nepodařilo zachránit,“ řekl iDNES.cz mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Fotogalerie

Policisté nehodu dokumentovali až do čtyř hodin ráno. „Trosky motorky byly rozházené na desítkách metrů,“ popsala ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

„Situace na místě byla velmi složitá a nepřehledná. Nehoda se stala na neosvětleném místě. Její okolnosti stále vyšetřujeme,“ dodala Hyšplerová.

Pravděpodobnou příčinou srážky je, že motorkář nezvládl řízení. Podle regionálního Deníku jej po pádu z motorky ještě přejelo auto.

Ve skupince, do níž motocyklista najel, trefil ještě další dva chodce. „Ty jsme s lehkými zraněními převezli do nemocnice v Ústí nad Labem,“ dodal Voleník.

Na místo byla podle mluvčí policie přivolána psychologická pomoc rodinám obětí tragédie.

Autor: