Dvaaosmdesátiletá řidička převrátila „stodvacítku“ na střechu

  11:16
Dvaaosmdesátiletá řidička nezvládla v úterý odpoledne řízení své škodovky u Kostěnic na Pardubicku. Pro těžce zraněnou ženu letěl vrtulník záchranné služby. Během dalších dvou hodin pak musel startovat k jiné nehodě pro zraněného cyklistu.

Policisté vyčíslili škodu na Škodě 120L na deset tisíc korun. | foto: ZZS Pardubického kraje

Seniorka havarovala po patnácté hodině, když z nezjištěných příčin vjela do krajnice, její „veteránská“ Škoda 120L se několikrát převrátila a zůstala na střeše.

Záchranářský vrtulník pak ženu transportoval na traumacentrum do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

„Starší žena utrpěla závažná poranění hrudníku a horních končetin. Pacientku jsme utlumili a převedli na umělou plicní ventilaci,“ řekl mluvčí záchranky Aleš Malý.

Fotogalerie

„Škoda na autě je vyčíslena na deset tisíc korun. Žena měla lékařské potvrzení i řidičský průkaz v pořádku,“ řekla pardubická policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

O dvě hodiny později letěl vrtulník do regionu podruhé. U Dvakačovic ležel v příkopě sražený cyklista.

„K šestašedesátiletému muži v cyklistickém dresu jsme si opět vyžádali záchranářský vrtulník. Bylo to sice již na rozhraní viditelnosti, přesto však přiletěl. Velitel zásahu nakonec rozhodl o tom, že pacienta přepraví do traumacentra pozemní záchranka,“ řekl mluvčí záchranářů Malý.

Zda cyklistu někdo srazil, či si zranění způsobil sám, nyní vyšetřuje policie.

Vrtulník vzlétl jak ke Kostěnicím, tak do Dvakačovic.

Vrtulník vzlétl jak ke Kostěnicím, tak do Dvakačovic.

Autor: