Smyk na namrzlé silnici otočil auto na střechu, záhy boural ještě kamion

  15:26
Na namrzlé silnici havarovalo ráno na Tachovsku osobní auto, které skončilo v příkopu na střeše. O chvíli později na stejném místě boural i kamion. Souprava naložená dřevem se převrátila na bok.

Osobní auto havarovalo krátce po sedmé hodině ráno u Čečkovic. Podle hasičů byla vozovka v tomto místě hodně zledovatělá.

„Osmadvacetiletý řidič ukrajinské národnosti jel s vozidlem Citroën Xsara ve směru od Plané na Bor. Po projetí levotočivé zatáčky se s vozidlem dostal do smyku a skončil vlevo v příkopu na střeše,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Ve vozidle cestovali kromě šoféra další dva pasažéři. Celá osádka vozu vyvázla z kotrmelce bez zranění.

Před osmou hodinou projížděl místem nehody stejným směrem řidič kamionu, který začal prudce brzdit zřejmě proto, že uviděl předchozí havárii.

„Kamion se dostal do smyku a skončil v pravém příkopu na pravém boku,“ dodala Kroftová. Přitom se z návěsu vysypaly dřevěné klády.

Třiapadesátiletého šoféra z kamionu vyprostili hasiči a předali ho do péče záchranné služby.

Dechová zkouška u obou řidičů byla negativní.

Fotogalerie

Hasiči zajistili místo kolize a zlikvidovali únik provozních kapalin z nákladního vozidla.

„Na místo jsme povolali silničáře kvůli posypu komunikace a později přijelo i náhradní vozidlo k přeložení dřeva,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Zásah trval až do půl jedné odpoledne. 

Při nehodě se poničily dva patníky a krajnice. Policisté škodu na vozidlech a komunikaci vyčíslili na více než 350 tisíc korun a událostí se dále zabývají.

Autor: