Kamion s autodíly převrátil poryv větru, nehoda uzavřela cestu do Kvasin

  17:32
Frekventovanou příjezdovou cestu do průmyslové zóny v Kvasinách na Rychnovsku zablokovala v pondělí na celé odpoledne nehoda kamionu s díly pro automobilku Škoda Auto. Do kamionu se opřel prudký poryv větru a převrátil ho na bok. Doprava byla omezená až do 19 hodin.

Nákladní vůz s přívěsem zablokoval silnici z Častolovic do Kvasin (4.3.2019). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala před půl dvanáctou dopoledne na silnici II/321 u odbočky na Lokot. Podle policie se do nákladního auta s přívěsem opřel prudký poryv větru, pětatřicetiletý řidič se snažil soupravu vyrovnat, ale situaci nezvládl a vyjel vpravo mimo vozovku.

„Přívěs se dostal do smyku, vyjel vlevo mimo komunikaci a poté se celá nákladní souprava převrátila na bok. Přepravovaný náklad se částečně vysypal na silnici,“ popsala policejní mluvčí Alena Kacálková.

Kamion vezl boční díly karoserie pro automobilku v Kvasinách. Řidič vyvázl bez zranění, podle policie je škoda 340 tisíc korun. „Dechová zkouška na alkohol byla negativní,“ uvedla mluvčí.

Vozidlo zcela zablokovalo silnici mezi Častolovicemi a Domašínem, která je hlavním přivaděčem do průmyslové zóny od Hradce Králové. Trvalo přes sedm hodin, než se kamion podařilo odklidit.

„Drobný únik oleje hasiči zasypali sorpčním materiálem. Vyproštění a odtah si zajistil sám dopravce. Místo zásahu jsme předali policii před 13. hodinou,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Fotogalerie

V době odjezdu hasičů byla silnice ještě zcela zablokovaná. V tu chvíli přitom začali do Kvasin najíždět zaměstnanci na odpolední směnu.

To je na Rychnovsku tradičně čas největších dopravních komplikací (více v článku Škodovka v Kvasinách roste, silnice nezvládají nápor zaměstnanců).

Přeložit náklad a vyprostit kamion se soukromé firmě podařilo až později a doprava mohla místem projíždět alespoň kyvadlově. Plný provoz byl obnoven až krátce před 19. hodinou.

Autor: