VIDEO: Řidička téměř zastavila v levém pruhu dálnice, další auto narazilo

  16:36,  aktualizováno  12. července 15:47
Řidička auta dopoledne zazmatkovala na dálnici D11 u exitu 68. Nezařadila se včas ke sjezdu a pak brzdila téměř do zastavení v levém „rychlém“ pruhu dálnice. Zezadu vzápětí do jejího vozu narazilo auto jiné řidičky. I další měli plné ruce práce s vyhýbáním. Policie shledala, že chybovaly obě ženy.

Nehoda se stala před desátou hodinou u exitu číslo 68 na Chýšť a Nové Město na hranici Pardubického a Královéhradeckého kraje.

„Řidička osobního vozidla Škoda Octavia jedoucího v levém jízdnímu pruhu směrem z Prahy na Hradec Králové chtěla podle prvotních informací využít exitu k odbočení, bránila jí v tom však vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu,“ popsala mluvčí hradecké policie Magdaléna Vlčková.

„Aby řidička vůbec stihla odbočit z dálnice, snížila v levém pruhu rychlost svého vozidla a čekala, až bude možné z levého pruhu přes pravý dálnici opustit. A právě v tomto momentu došlo ke střetu jejího vozidla s vozidlem přijíždějícím zezadu,“ doplnila mluvčí.

Při nárazu se zranili dva dospělí lidé a dítě. Nehoda částečně zablokovala průjezd po dálnici na Hradec na více než dvě hodiny, plně policisté komunikaci otevřeli až po poledni.

Dechová zkouška byla u obou řidiček negativní, stejně tak test na přítomnost drog.

Policie v pátek upřesnila, že až dokončí všechny patřičné úkony, předá spis na městské úřady, protože se jedná o podezření, že obě řidičky spáchaly přestupek.

Fotogalerie

„Řidička jedoucí ve vozidle, které náhle v levém pruhu zastavilo z důvodu využití nedalekého exitu, je podezřelá ze spáchání přestupku, a to z toho důvodu, že zastavila v místě, kde je to na dálnici zakázáno,“ upřesnila mluvčí Vlčková.

„Řidička, která do tohoto vozidla narazila, porušila předpis, který stanoví, že řidič smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled. Toto porušení vedlo v tomto případě k zavinění dopravní nehody,“ doplnila.

Policie doporučila v souvislosti s touto nehodou, aby se řidiči plně věnovali řízení a předvídali. Jakmile někdo na dálnici prudce sníží rychlost, může způsobit řetězou nehodu s tragickými následky.

Autor: