U Kroměříže byla uzavřena dálnice směrem na Ostravu. Srazila se zde dvě auta

  12:36,  aktualizováno  16:01
Nehoda dvou osobních aut uzavřela na dvě hodiny dálnici D1 ve směru na Ostravu u Kroměříže. Jeden z vozů skončil na střeše, při nehodě se zranili dva lidé. Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Profesionální hasiči z Kroměříže a Kojetína a dobrovolní hasiči z Němčic zasahují od 11:39 hodin u dopravní nehody dvou osobních automobilů na 253. kilometru dálnice D1. Na místě nehody jsou dvě zraněné osoby, které jsou v péči zdravotníků. Dálnice je v obou pruzích ve směru na Ostravu uzavřena,“ uvedli před polednem zlínští hasiči na facebookové stránce.


Příčiny a okolnosti nehody šetří jihomoravští policisté. Ti na místě provedli u obou řidičů dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. „Alkohol je negativní,“ řekla iDNES.cz policejní mluvčí Alice Musilová. 

Policisté ze Zlínského kraje na místě pomáhali s odklonem dopravy. Dálnice byla na dvě hodiny uzavřena směrem na Ostravu od exitu 253-Kojetín a zpět řidiči mohli najíždět na 258. kilometru u Kroměříže. Odklon byl veden po silnici I/47. Před 13. hodinou policisté zprůjednili dálnici odstavným a částečně pravým jízdním pruhem. O tři hodiny později informovala policejní mluvčí, že dálnice je průjezdná oběma pruhy. 

Autor: