Autobus s pasažéry na Opavsku skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zraněni

  14:54
Zraněním několika pasažérů skončila jízda autobusu na Opavsku mezi obcemi Píšť a Chuchelná. Šofér zřejmě nezvládl řízení a sjel z cesty do příkopu, kde autobus narazil do stromu.

Podle zasahujících hasičů museli být v úterý ráno na místě ošetřeni čtyři lidé, jedním z nich byl i řidič.

„Ten předtím pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost povrchu vozovky,“ uvedla k okolnostem nehody policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Policisté vyloučili, že by řidič před nehodou požil alkohol. 

Hasiči vyprošťovali pětici pasažérů a řidiče autobusu přes boční okno, které předtím prořezali. Žádný z cestujících nebyl po nehodě v ohrožení života, jejich zranění byla spíše lehčí.

Fotogalerie

Hasiči na místě zasahovali celé dopoledne. Poté, co se postarali o vyproštění pasažérů, museli dostat havarovaný autobus z příkopu. To se jim povedlo pomocí vyprošťovacího speciálu Bizon. 

„Autobus, který měl všechna čtyři kola v pořádku, se pak na silnici podařilo nastartovat. Jeden z hasičů si sedl za volant, autobus byl připojen tažnou tyčí k Bizonu a ten jej pomalu odtáhl až na odstavnou plochu v Chuchelné, kde byl v poledne předán zástupci dopravní firmy,“ doplnil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Autor: