U Krušovic se čelně střetla dodávka a auto. Pro raněné letěl vrtulník

  10:30,  aktualizováno  12:05
K vážné nehodě osobního auta a dodávky na Rakovnicku vzlétal v sobotu dopoledne vrtulník letecké záchranné služby. Nehoda, při které se zranili čtyři lidé, se stala v Karlovarské ulici u Krušovic před devátou hodinou. Silnice byla tři hodiny obousměrně uzavřená.

„V úseku 46. kilometru silnice I/6 za Krušovicemi ve směru na Řevničov došlo ke střetu dvou vozidel. Jedná se o dodávku a osobní auto. Podle prvotních zjištění pravděpodobně řidič dodávky jedoucí od Krušovic vjel do protisměru a tam se čelně střetl s protijedoucím vozidlem,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Zdeněk Chalupa.

Fotogalerie

Při nehodě se zranili čtyři lidé, jednoho těžce raněného museli vyprostit hasiči. 

„Po příjezdu jsme vyprošťovali osobu, která byla zaklíněná v osobním automobilu. Vyprošťování trvalo zhruba 19 minut, jednalo se o komplikovanější vyproštění,“ řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

„Pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení odstřihli levé přední i zadní dveře a středový sloupek. Po uvolnění zaklíněných nohou byl řidič předán do péče záchranné služby,“ dodal.

Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému, pro nejvážněji zraněného člověka letěl vrtulník. „Jedna osoba byla velmi vážně zraněná, utrpěla mnohočetná poranění. Po nezbytné peči ji záchranáři transportovali letecky do pražské nemocnice,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí záchranné služby Petra Effenbergová.

Další pasažér byl také vážně zraněný, u něj byla také nezbytná lékařská péče. U dalších dvou zraněných mluvčí klasifikovala poranění jako středně těžká a lehká. Tři pacienty převezli záchranáři do nemocnici. 

Karlovarská silnice byla v místě nehody obousměrně uzavřena. Dle webu dopravníinfo.cz místo bylo neprůjezdné do 12 hodin. „Silnice je uzavřena v důsledku dokumentování nehody, vyprošťování vozidel a odstraňování následků nehody,“ uvedl Chalupa.

Hasiči na místě vozidla zajistili proti vzniku požáru a spolupracují s policií na vyšetřování nehody. „Všemi příčinami okolnostmi nehody se zabýváme. Nemám informaci, že by při nehodě hrál roli alkohol,“ dodal policejní mluvčí.

Nehoda se stala za Krušovicemi na Karlovarské ulici

Nehoda se stala za Krušovicemi na Karlovarské ulici

Autor: