Superb na Ostravsku po srážce s autem porazil sloup a skončil na střeše

  15:52
Policisté, záchranáři i hasiči vyjížděli v neděli dopoledne k nehodě dvou osobních aut na Ostravsku. Z prvotního šetření vyplývá, že řidič automobilu jedoucí po vedlejší komunikaci v obci Stará ves nad Ondřejnicí nedal přednost autu jedoucímu po hlavní. Při nehodě se zranili dva lidé. Alkohol roli při srážce nehrál.

Všechny složky IZS zasahovaly u nehody dvou osobních aut na Ostravsku (17. března 2019). | foto: Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

„Dopravní nehoda se stala kolem 9:15 na silnici I/58 na křižovatce s ulicemi Zámecká a Brušperská. Z prvotního šetření vyplývá, že došlo ke střetu dvou vozidel značky Škoda, přičemž jeden z řidičů nedal pravděpodobně přednost vozidlu přijíždějícímu po hlavní pozemní komunikaci,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Fotogalerie

Při nehodě se zranili dva lidé. Podle mluvčího hasičů Petra Kůdely se na hlavě zranil muž, jeho spolujezdkyně byla v šoku a dítě záchranáři taktéž převezli do nemocnice na kontrolu. 

„Od hasičů předtím dostalo plyšového dráčka Hasíka, který jej viditelně uklidnil,“ dodal Kůdela.

Na místě byly dvě jednotky profesionálních hasičů. Ti především zajistili vyproštění auta značky Škoda Superb, které poškodilo zábradlí a sloup veřejného osvětlení a skončilo na střeše mimo komunikaci.

„Škodu Superb musel vyprostit a otočit ze střechy zpět na kola hasičský vyprošťovací speciál MB Actros Bizon. Hasiči asistovali při naložení havarovaného auta na vozidlo odtahové služby,“ popsal mluvčí hasičů.

nehoda se stala na křižovatce ve Staré vsi nad Ondřejnicí

nehoda se stala na křižovatce ve Staré vsi nad Ondřejnicí

Autor: