Náraz vytrhl motor z auta opilé řidičky, ona ještě nadávala záchranářům

  14:16
Neměřitelné štěstí měla opilá řidička, která v noci zdemolovala auto o strom na okraji Pardubic. Rychlost, jakou jela, se pokusí stanovit znalci. Tachometr se zasekl na hodnotě 120 km/h. Měřitelné bylo množství alkoholu v dechu ženy, která po hrozivé nehodě ještě nadávala záchranářům.

Mladá řidička ve čtvrtek v noci zdemolovala auto o strom. | foto: Záchranná služba Pardubické kraje

Řidička ve vysoké rychlosti ujela několik kilometrů. Náraz do stromu, který ji zastavil nedaleko obchodní zóny Globus, byl tak silný, že vymrštil motor mimo vozidlo. Hasiči nemohli najít ani autobaterii.

Fotografie tachometru naznačuje, že vůz mohl jet rychlostí 120 kilometrů v hodině. Přesným výpočtem rychlosti se bude policie zabývat v rámci vyšetřování nehody, která s velkým štěstím nedopadla na místě tragicky.

„Pacientku jsme převezli do pardubické nemocnice s podezřením na poranění páteře a končetin,“ uvedl mluvčí záchranářů Aleš Malý.

Fotogalerie

Žena narozená v roce 1990 byla v opilosti i po nehodě natolik při smyslech, že záchranáře po celou dobu zásahu častovala vulgárními výrazy. 

„To pak pokračovalo i v nemocnici. Doufáme, že když řidička vystřízlivěla, uvědomila si, že to nemusela přežít a že ohrozila i další účastníky provozu,“ doplnil Malý.

Policisté ženě na první pokus naměřili 1,86 promile alkoholu v dechu. Na druhý 1,76 promile. 

Místo nehody.

Místo nehody.

Autor: