Oprava Negrelliho viaduktu se protáhne o půl roku, budou další uzavírky

  18:32
Práce na rekonstrukci Negrelliho viaduktu v pražském Karlíně jsou podle stavitelů v druhé půlce, přesto se původní termín nestihne. V létě navíc práce na viaduktu znovu omezí dopravu v okolí. Stav některých pilířů byl tak špatný, že je dělníci kompletně rozebrali.

Pokračující práce na Negrelliho viaduktu (Praha, 7. 6. 2018) | foto: Yan Renelt, MAFRA

Podle původního harmonogramu se očekávalo zprovoznění Negrelliho viaduktu v lednu 2020, ale podle Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) je nový termín stanoven na červen téhož roku.

Práce na mostě, který je součástí vlakového spojení mezi letištěm Václava Havla a Kladna, budou pokračovat v celém 1,5 kilometru dlouhém úseku.

Stavbařům zkomplikoval práci stav kleneb, které byly na několika místech v tak špatném stavu, že je dělníci museli rozebrat a postavit nové.

„Bude se dělat kompletní výměna železničního svršku včetně technologických částí, sanace základů a podzákladí pomocí injektáže, tryskové injektáže a mikropilot, zrekonstruuje se 99 cihlových, pískovcových či žulových kleneb, z nichž osm překračuje Vltavu,“ popsal průběh rekonstrukce předseda představenstva Hochtief CZ Tomáš Koranda.

Fotogalerie

V některých nově zrekonstruovaných klenbách by v budoucnu mohly být kavárny či obchody.

V květnu byla silnice v blízkosti viaduktu uzavřena kvůli umístění nového ocelového mostu přes ulici Prvního pluku. Další dopravní omezení je v plánu na 13. července, kdy se bude usazovat druhý most přes Křižíkovu ulici.

Uzavřena bude ulice od Hudebního divadla Karlín až po bývalá kasárna v místě křížení s Negrelliho viaduktem.

Autor: