Řidič zbil mladíka, který na něj ze zastávky ukázal vztyčený prostředníček

  10:56
Vulgární gesto rozběsnilo řidiče na Sokolovsku, který projížděl kolem autobusové zastávky. Zastavil a zbil mladíka, který na něj ukazoval vztyčený prostředníček. Potom chlapce i jeho kamarády pronásledoval a s tyčí v ruce vyhrožoval, že je zabije.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Dvacetiletý řidič si ve skupince lidí na zastávce v Lomnici všiml mladíka, se kterým měl už dříve neshody. Nejspíš proto se nechal jeho gestem vytočit.

„S vozidlem se otočil a přijel zpět na zastávku. Vystoupil a několika údery sevřenou pěstí napadl mladistvého, který na něj ukazoval prstem. Napadený upadl na zem,“ popsala incident krajská policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Rozzuřený muž začal na skupinku mladých lidí pokřikovat, že je všechny zabije. Ti před ním ze strachu začali utíkat do nedalekého parku. Výtržník skočil do auta, rozjel se za nimi a vjel vozem až na trávník. Z kufru vyndal tyč a začal se s ní po mladících ohánět.

„Všichni začali utíkat k obchodu, kde se před útočníkem schovali. Muž poté sedl do vozidla a odjel,“ uvedla mluvčí.

Napadený chlapec vše oznámil na policii. Sokolovští policisté nyní muže vyšetřují kvůli výtržnictví a nebezpečnému vyhrožování. Ve vězení za to může skončit až na dva roky.

Autor: