Z bývalého přítele se stal stalker, ženu sledoval doma i v práci

  15:10
Až na tři roky ve vězení může skončit muž, který se nejspíš nedokázal vyrovnat s rozchodem a svou bývalou přítelkyni od té doby neustále pronásledoval. Hlídal ji doma i v práci a nepřestával jí posílat zprávy.

Třiačtyřicetiletá žena musela pronásledování snášet od konce loňského roku až dosud.

„Čtyřicetiletý muž z Karlových Varů na ni vždy čekal před domem, ve kterém žena bydlí. Opakovaně vyhledával její blízkost a domáhal se vstupu do jejího bytu,“ popsala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Žena si od stalkera neodpočinula ani v zaměstnání. Také tam se s ní stále snažil komunikovat, obtěžoval ji při práci, na kterou se pak vůli tomu nemohla soustředit. Policie ale neuvedla, kde je žena zaměstnána.

„Sledoval ji i po pracovní době. Vytrvale bývalou přítelkyni kontaktoval prostřednictvím SMS zpráv a omezoval ji v obvyklém způsobu života,“ dodala mluvčí.

Žena už to nevydržela a vše oznámila na policii. Ta nyní případ řeší ve zkráceném řízení. Muže kriminalisté podezírají z nebezpečného pronásledování a porušování domovní svobody. Ve vězení za to může skončit až na tři roky.

Autor: