VIDEO: Návštěvnické centrum Becherovky je zážitkem pro všechny smysly

  15:32
Zážitkem pro všechny smysly je pobyt v novém Návštěvnickém centru Becherovky v Karlových Varech. Hosté mohou přivonět, ochutnat i hmatem, sluchem a čichem prozkoumat prakticky celý proces výroby světoznámého likéru.

Návštěvnické centrum sídlí v prostorách bývalého Muzea Becherovky. Změny v expozici jsou ale tak velké, že se po otevření změnil i její název. 

„Chceme, aby se návštěvníci u nás bavili, a tak jsme se odklonili od klasických muzejních expozic a přišli s novým interaktivně zábavným formátem prohlídky,“ konstatoval Jakub Loos, manažer značky Becherovka. 

„Snažíme se zapojit všechny smyslové vjemy návštěvníků a co nejvíc je vtáhnout do výrobních procesů i kouzelného světa becherovky,“ doplnila manažerka Návštěvnického centra Lada Naidrová.

Nová expozice se skládá ze tří částí. Hned na začátku návštěvníci zhlédnou krátký dokument mapující více než dvousetletou historii karlovarského bylinného likéru. 

Fotogalerie

Na promítání navazuje interaktivní část expozice, kde mají návštěvníci možnost například ochutnat jedinečnou vodu, která je jednou ze základních surovin pro výrobu likéru, i očichat bylinky, kterých se v Becherovce skrývají více než dvě desítky. Díky virtuálním brýlím se pak alespoň obrazem přenesou do nové stáčírny podniku v Bohaticích.

O muzeum, dnes Návštěvnické centrum Becherovky je mezi hosty Karlových varů obrovský zájem. „Ročně expozici navštíví přibližně 50 tisíc lidí,“ potvrdil Jakub Loos. Přibližně třetina z nich jsou podle jeho zkušeností tuzemci. To, odkud do Karlových Varů jezdí cizinci, dokumentuje mapa světa v podzemí centra. Hosté mohou označit místo, odkud přijeli, malou samolepkou. Zastoupeny jsou všechny kontinenty.