Ve Vejprnicích našli nebezpečné návnady pro psy, žiletky ukryté v salámu

  15:00
Do zahrady u rodinného domu ve Vejprnicích na Plzeňsku někdo vhodil salám, ve kterém byly žiletky. Podobná nebezpečná návnada pro psy se objevila také přímo na ulici. Po neznámém pachateli policisté pátrají.

Ve Vejprnicích na Plzeňsku se objevily nebezpečné návnady. V uzeninách se ukrývají žiletky. | foto: Petr Váchal

Nebezpečnou návnadu přinesli na Obecní úřad ve Vejprnicích minulou středu manželé Vajzovi. Salám prošpikovaný kusy žiletek dostali od svého souseda, který uzeninu našel na své zahradě.

„Manželé Vajzovi mají psa, jejich soused ale žádné zvíře nemá. Zřejmě se pachatel spletl a návnadu hodil na špatné místo,“ domnívá se místostarosta Vejprnic Petr Váchal.

Podle něj se ale nejedná o první případ. „Manželé Vajzovi bydlí ve Studenské ulici a v posledních několika měsících jsme zde a v okolí zaznamenali dva případy otravy psů,“ upozornil Váchal.

Dodal, že zatím nikdo netuší, kdo a proč takto jedná. „Kdyby uzeninu sežral pes nebo kočka, mohlo by to mít fatální následky,“ upozorňuje místostarosta.

Nebezpečnými návnadami se zabývá i policie. „Případ prošetřujeme jako přestupek a po neznámém pachateli pátráme,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Dodala, že evidují i druhý případ, kdy žena našla před svým domem v jiné části obce párek prošpikovaný žiletkami.

„Okamžitě jsme občany varovali prostřednictvím Facebooku, v obecním rozhlase, na stránkách obce. Zároveň žádáme, aby nás i policii informovali, pokud se objeví další návnada,“ žádá místostarosta.

„Jelikož ve Studentské ulici bydlím, tak už o tom bohužel dva dny vím a celé dva dny mám strašný vztek a taky strach, kde moji čivaváci něco takového objeví,“ napsala v diskuzi na sociální síti jedna z obyvatel Vejprnic. 

Autor: