Sběratel nechal na ulici kufr plný vzácných mincí, nálezce jej vrátil

  10:56
Velké štěstí měl sběratel, který na ulici v Brně nechal ležet kufr s mincemi. Zavazadlo plné historických platidel z různých zemí nalezl poctivý muž, který jej odnesl strážníkům. Ti pak našli majitele.

Poctivý nálezce přinesl strážníkům kufřík, v němž se nacházely stovky historických mincí různých měn. Majitel jej ztratil v jedné z brněnských ulic. | foto: Městská policie Brno

Osmatřicetiletý muž objevil kovový kufřík v pondělí odpoledne na ulici v Černých Polích. Poté zavolal strážníky a nález jim předal.

„Když strážníci zavazadlo prozkoumali, zjistili, že jeho obsah má pro majitele nejspíš velkou sběratelskou hodnotu. V několika platech napočítali pod průhlednými obaly přes 350 historických mincí z různých zemí,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Sbírku tvořily československé koruny, maďarské forinty, polské zloté, německé marky, rakouské šilinky, ruské rubly, francouzské franky, ale i mince rumunské či bulharské měny.

Fotogalerie

„Uvnitř se nacházely i pamětní medaile, klíče a další osobní věci a cennosti,“ sdělil Ghanem.

Strážníci telefonicky kontaktovali pravděpodobného majitele sbírky, který se zrovna nacházel mimo Brno. Hodnotu kolekce odhadl na 20 tisíc korun.

Autor: