Nafukovací hala se zřítila pod tíhou sněhu, postavili ji za dva dny

  13:52
V plzeňské čtvrti Lobzy se pod tíhou mokrého sněhu zřítila nafukovací sportovní hala, která sloužila především plážovým volejbalistům. Sportovci ji provizorně postavili, dvě ze tří plachet se už ale nedají opravit.

Nafukovací hala v plzeňské čtvrti Lobzy neunesla těžký sníh a spadla. (5. 2. 2019) | foto: Martin Polívka, MF DNES

Nafukovací hala, kde trénují především plážoví volejbalisté, se zřítila v pondělí.

Nejprve museli sportovci z TJ Sokol Letná, kde se hala nachází, odklidit sníh a potom zjišťovali, jak moc jsou plachty poničené.

Fotogalerie

„Do odklízení sněhu jsme se zapojili nejen my, ale především rodiče sportujících dětí. Stačilo 48 hodin práce a k tomu třicet lidí a hala opět stojí,“ řekl dnes trenér Miloš Takáč. Pomáhali i sportovci ze Sokola.

Hala sice nyní zase stojí, ale jen provizorně. „Dokonale netěsní, ale hrát se v ní už dá. Uvnitř je teplo. Základní plachtu jsme slepili, ale další dvě se budou muset pořídit nové,“ dodal Takáč s tím, že zatím nezjišťoval, na kolik peněz přijdou.

Během dnešního dne pomáhali hasiči s likvidací sněhu a rampouchů ze střech objektů v kraji zatím v deseti případech.

„Evidujeme dalších osm zásahů u polámaných stromů, které spadly nebo se zlomily pod vahou těžkého sněhu,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Upozornil, že majitelé objektů by si odklízení sněhu ze střech měli zajistit především sami.

Autoři: ,