Muž vyšplhal na střechu nádraží, policii takto zaměstnal už několikrát

  15:24
Rozruch na českobudějovickém nádraží způsobil cizinec, který se pohyboval po jeho areálu. Vyšplhal na jednu z budov a poté se ukryl ve vlaku. Díky kameře ho zadrželi policisté a zjistili, že je to „známá firma“. Nebylo to poprvé, kdy muž šplhal po střechách a skončil na policejní stanici.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  František Vlček, MAFRA

Neobvyklé chování 36letého muže zaznamenaly v pondělí krátce před jednou hodinou ranní kamery.

„Operátor městského kamerového systému spatřil postavu, která se vyšplhala na střechu budovy v Nádražní ulici a plížila se k přistavenému vlaku na nádraží,“ popsala tisková mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Na místo proto ihned vyrazily hlídky. Zároveň městská policie o černém pasažérovi informovala zaměstnance Českých drah. Ti poté strážníky doprovodili k čekajícímu vlaku. V jednom z kupé nakonec skutečně našli ukrývajícího se muže.

Mluvil anglicky a uvedl jen, že do Česka přijel z Ruska.

„Muž jim svou totožnost sdělil pouze ústně, mělo se jednat šestatřicetiletého občana Ruské federace. Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku cizinecké policie, která si muže převzala k dalšímu opatření,“ shrnula pondělní zásah Školková.

Policie ho zadržela i v Jindřichově Hradci

Vypátrat o muži bližší informace nebylo těžké. Cizinecká policie zjistila, že o svém původu lhal.

„Uváděl, že je jiné národnosti a jiného jména. Díky evidenci v rámci Schengenského prostoru se nakonec zjistilo, o koho se jedná. Muž páchá podobnou přestupkovou činnost na území Jihočeského a Středočeského kraje, kde se podobným způsobem pohybuje po budovách,“ uvedl mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura. Podle něj je muž bezdomovcem.

Cizinec původem ze západní Evropy se podobným způsobem objevoval na střechách různých objektů v Jindřichově Hradci či na Kladensku.

Jelikož se nedopustil žádného protiprávního jednání, byl propuštěn. „Když se někde objeví, není problém zjistit, o koho jde. I díky otiskům prstů,“ dodal Bajcura.

Autor: