Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Vysočině přibudou turistické informační kartičky s tzv. QR kódy

  7:04
Po celé Vysočině najdete od roku 2015 turistické kartičky s tzv. QR kódy a NFC čipy, které návštěvníkům odhalují zajímavosti z místa, kde se právě nacházejí. Do letošního roku jich mohli turisté v regionu Vysočina napočítat na dvě stě. Letos přibudou další, například u Leteckého muzea Koněšín, Jihlavské šatlavy, Lurdské jeskyně v Radňovicích na Žďársku nebo u Telčského podzemí.

Takto budou vypadat QR kódy. Po jejich nasnímání chytrým mobilním telefonem se uživatel dozví řadu zajímavostí o Liberci. | foto: MÚ Liberec

Kartičky přímo v terénu doplňují možnosti mobilní aplikace Turistický průvodce po Vysočině, který od druhé poloviny roku 2015 doporučuje stovky výletních cílů po celé Vysočině - přírodní i kulturně-historické krásy, ale i společensko-zábavní střediska.

„Pracujeme na tom, abychom do tohoto systému informačních karet zapojili další turistické objekty, ať už novinky, které vznikly nově, nebo cíle, které se do první vlny před dvěma lety nevešly,“ informuje ředitel příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že kartičku letos nově najdeme také na rozhledně Vodojem Kostelíček v Třebíči nebo v Geoparku Vysočina.

Zároveň se Vysočina Tourism rozhodla, že po dlouhé zimě a před začátkem letní turistické sezony zkontroluje a obnoví ztracené nebo poškozené kartičky, které odkazují ke stažení mobilní aplikace Turistický průvodce po Vysočině a propojují s turistickým portálem www.region-vysocina.cz.

Více o aplikaci Turistický průvodce po Vysočině pod tímto odkazem