Na Riegrově stezce u Semil hořely stromy, kvůli skalám zasahoval vrtulník

  21:20
Vrtulník i hasiči na lanech pomáhali likvidovat požár na Riegrově stezce u Semil. Hořet tu začalo před šestou hodinou večer, konkrétně pod Böhmovou vyhlídkou, která je na skále nad pravým břehem Jizery. Původně mělo jít o požár vyvráceného stromu, ale kvůli větru se oheň během chvíle rozšířil na okolní porost.

Riegrova stezka | foto: MAFA, Jaroslav DuchoňMF DNES

 „Když hasiči dorazili na místo, stromy již byly zachvácené vysokými plameny, některé samy spadly do Jizery,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová. 

Policisté stezku pro veřejnost okamžitě uzavřely. Vzhledem k nepřístupnému skalnatému terénu pomáhal při hašení i vrtulník. A na místo dorazili i hasičští lezci. K požáru se totiž museli slanit. 

„Po devatenácté hodině již hasiči postupně plnili z cisteren bambivak a byly prováděny shozy. Místo pro plnění zřídili hasiči na louce přímo nad místem požáru,“ dodala mluvčí. 

Vrtulník pak vodu z bambivaku vylil na oheň sedmkrát a úspěšně. „Nakonec hasičští lezci provedli průzkum na požářišti a již za šera se začalo s balením materiálu. Na místě zůstávají ještě kvůli dohledu dobrovolní hasiči,“ informovala Štrauchová.