Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na pardubickou radnici míří dánská výstava

  12:22
Do Pardubic zavítaly dánské výstavy „Copenhagen Solutions“ a „The Good City“. Zaplní nejen část třídy Míru, ale i Společenský sál pardubické radnice.

Na pardubickou radnici míří dánská výstava | foto: Impuls.cz

Návštěvníci budou mít možnost poznat, jak pojem kvalita života vnímají Dánové či jakým způsobem jí vlastně chtějí docílit.

Soubor dvou dánských expozic Pardubicím zapůjčilo dánské velvyslanectví v České republice.

Venkovní část výstavy s názvem „Copenhagen Solutions“ je k vidění již od včerejšího dne na třídě Míru, v blízkosti sochy Jana Kašpara.

Vnitřní část výstavy „The Good City“ bude představena ve společenském sále pardubické radnice a následně přesunuta do vestibulu Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice.

Zájemci si ji budou moci prohlédnout od 25. dubna do 2. května, a to dle otevírací doby fakulty.

Obě expozice ilustrují, jakým způsobem mohou design města a dopravní plánování přispět k lepšímu životu jeho obyvatel.

„Prostřednictvím výstavy ‚Copenhagen Solutions‘ budou kolemjdoucí na třídě Míru moci nahlédnout do způsobu uvažování Dánů, zjistit, co pro tuto národnost znamená pojem kvalita života a jakým způsobem jí chtějí docílit. Cílem této výstavy pak je zamyslet se, které z užitých postupů by se daly použít v našem městě,“ uvedl Martin Ptáček z odboru hlavního architekta Magistrátu města Pardubic.

Druhá expozice „The Good City“ představí, co je to mobilita a veřejný prostor, jak se po městě pohybujeme a co nám to dává, případně bere. Výstava se bude průřezově dotýkat témat, jako jsou územní plánování, design a koncepce městské ulice, bezpečí pro různé skupiny obyvatel a Smart Cities.

Vernisáž k výstavám se uskuteční ve Společenském sále pardubické radnice v pondělí 24. dubna od 17 hodin. Na programu bude krátká prezentace, prohlídka expozice a promítání filmů.