Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Den zdraví v jihlavské nemocnici

  9:15
Prevence je základ. Jihlavská nemocnice proto připravila letos již druhý Den zdraví pro veřejnost, kde si můžete nechat změřit tlak, cholesterol, naučíte se také správně mýt ruce. Ženy mohou bez objednání na mamograf.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Den zdraví se v jihlavské nemocnici uskuteční v úterý 21. listopadu mezi 9-14 hodinou.

V modré chodbě, spojující interní a diagnostický pavilon nemocnice, budou připraveni zdravotničtí pracovníci. Kuřákům se bude měřit oxid uhličitý v plicích a nabídnuta jim bude pomoc Poradny pro odvykání kouření.

Epidemiologická sestra ukáže, jak si správně umýt a vydezinfikovat ruce a vysvětlí, proč je správné mytí rukou důležité. Měřit se bude také hodnota glykémie.

Nutriční terapeuti poradí ohledně výživy, zástupci Státního zdravotního ústavu určí zájemcům výši cholesterolu. Na místě bude také VZP informovat o preventivních programech. Mamografické vyšetření bude přístupné bez žádanky.

Novinkou pro letošní Den zdraví bude nabídka krátkého testování paměti, které by měli využít rozhodně ti, kteří u sebe sledují počínající poruchy paměti, případně problémy s vyjadřováním, rozhodováním apod. Všechny úkony budou zdarma.

Kromě vyšetření bude možné si také poslechnout několik dvacetiminutových přednášek ve velké zasedací místnosti nemocnice:

10.00 hod. - Lipohypertrofie u diabetiků – Kazuistiky, Bc. Hana Nováková

10.20 hod. - Dekubit nebo opruzenina? Mgr. Eva Brtníková

10.40 hod.- Jak správně číst obaly potravin, MUDr. Irena Zimenová