Na chirurgii Vsetínské nemocnice vznikne samostatný infekční pokoj

  15:43
Samostatný infekční pokoj bude zřízen na chirurgickém oddělení Vsetínské nemocnice. Realizaci této akce, která přijde na půl milionu korun, odsouhlasila Rada Zlínského kraje, který je jediným vlastníkem nemocnice.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Janeček, MAFRA

„V současné době má lůžková část chirurgického oddělení společné sociální zařízení pro všechny pacienty. Stále častěji se však vyskytují případy, kdy je potřeba některé pacienty od běžného provozu izolovat. To je zatím provizorně řešeno vyčleněním samostatného WC a sprchy ve společném sociálním zařízení, což značně narušuje provoz oddělení. Proto je nezbytné tento dlouhodobě neúnosný stav vyřešit, a to právě zřízením samostatného infekčního pokoje,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Ten vznikne tak, že stávající čtyřlůžkový pokoj u vstupu na oddělení bude upraven na samostatnou lůžkovou jednotku se sociálním zařízením. Místo stávajících vestavěných skříní bude zřízena sociální buňka se samostatným WC, umyvadlem a sprchovým koutem s bezbariérovým přístupem. Prostor bude napojen na stávající rozvody vody a kanalizace a bude odvětrán ventilátorem přes venkovní fasádu. S přestavbou pokoje se začne již v letošním červnu a hotová by měla být do září.

Pokoj bude možno využívat nejen pro pacienty s infekčním onemocněním, ale také pro pacienty vyžadující speciální péči.