Muž se zapálil a sjel autem do potoka, v nemocnici zraněním podlehl

  14:46
V hradecké fakultní nemocnici zemřel muž, který se ve středu v kabině osobního auta polil hořlavou látkou, zapálil a poté s vozem sjel do potoka. Policie jeho konání hodnotí jako sebevraždu.

Ohořelý vrak auta, v němž muž spáchal sebevraždu. | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Neštěstí se stalo v Horní Brusnici na Trutnovsku. Muž si podle svědků krátce po poledni sedl do auta, polil se benzinem a zapálil. S vozem se ještě stačil rozjet, ale po chvíli ztratil kontrolu a sjel z mostu do místního potoka.

„Měli jsme nahlášen požár automobilu s člověkem uvnitř. Naše jednotky po příjezdu na místo okamžitě oheň uhasily a vyprostily popálenou osobu, kterou si převzali do své péče záchranáři,“ popsala mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Těžce popáleného muže dopravil vrtulník záchranné služby do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. I přes veškerou péči lékařů tam však ve večerních hodinách zemřel.

„Bohužel rozsah popálenin nebyl slučitelný se životem,“ potvrdil lékařský náměstek nemocnice Zdeněk Tušl.

Případ nyní řeší policie, která musí vyloučit případné cizí zavinění. Popis události získala od svědků, kteří počínání muže viděli. Škodu na vozidle vyšetřovatelé vyčíslili na 130 tisíc korun.

Autor: