Řidič ujížděl strážníkům po polních cestách, měl zákaz a drogy v těle

  17:50
Několika dopravních přestupků i dvou trestných činů se v neděli dopustil čtyřiadvacetiletý řidič v Českých Budějovicích. Ujížděl strážníkům, kteří ho chtěli zastavit, protože telefonoval za jízdy. Když ho chytili, zjistili, že má zákaz řízení a navíc byl pod vlivem drog.
(Ilustrační foto)

(ilustrační snímek) | foto: MAFRA

Krátce po jedenácté hodině sledovala hlídka dění v budějovické čtvrti Mladé. Při vyjíždění z ulice kpt. Nálepky strážníci spatřili auto přijíždějící po Novohradské ulici, jehož řidič držel v ruce mobil.

„Strážníci se rozhodli vozidlo zastavit a s řidičem vyřešit dopravní přestupek. On však na pokyn k zastavení nereagoval a snažil se ujet. Následovala divoká jízda ulicemi Mladého a směrem ven z města. Poté řidič ujížděl vysokou rychlostí polními cestami,“ popsala mluvčí strážníků Věra Školková.

Honička skončila v obci Nedabyle, kde řidič vůz odstavil a utekl. Díky svědkům se strážníci dozvěděli, kam běžel. Během několika minut ho nalezli v areálu místní základní školy.

Jeho dalšímu útěku museli strážníci zabránit použitím donucovacích prostředků a služebních pout. Mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR.

„Jak se vzápětí ukázalo, muž měl několik důvodů pro to, aby se se strážníky nesetkal. Nejenže mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel, ale následně provedený test na přítomnost omamných nebo psychotropních látek u něj ukázal pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Další šetření případu si převzali přítomní policisté,“ uvedla Školková.

Čtyřiadvacetiletého muže nyní čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič ujížděl strážníkům z Mladého do Nedabyle. Snažil se je setřást na polních cestách.

Řidič ujížděl strážníkům z Mladého do Nedabyle. Snažil se je setřást na polních cestách.

Autor: