Muž vybíral nad ránem se sedmiletou dcerou popelnice. Školu stihne, řekl

  14:22
Obsluha kamerového systému městské policie v Ostravě-Zábřehu objevila při noční směně muže, který ve středu nad ránem vybíral popelnice společně s malým dítětem. Ukázalo se, že je to otec se sedmiletou dcerou a v kontejnerech hledají jídlo.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Radek CihlaMF DNES

„V pět hodin nám jede tramvaj, v šest budeme doma a dcera může jít do školy,“ sdělil muž hlídce, která na místo vyrazila. 

Dívka si strážníkům postěžovala, že je ospalá, chodí do první třídy a tatínek ji nutí vybírat popelnice a jíst jídlo, které naleznou.

„Strážníci celou věc předali k šetření příslušnému sociálnímu odboru. Musím říct, že jde opravdu o nestandardní událost. Nic podobného jsme ještě neřešili,“ uvedla vedoucí úseku prevence a propagace ostravské městské policie Michaela Michnová.

„Když orgán sociálně-právní ochrany dětí obdrží oznámení, prošetří, zda se jedná o ohrožené dítě. Pokud ano, projedná s rodiči odstranění nedostatků ve výchově, zjistí se v čem rodina selhává, jaká to nese rizika pro dítě, ale také jaké jsou silné stránky rodiny, například vzájemné citové pouto, posuzuje se celý rodinný systém,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Společně s rodiči pak vypracuje individuální plán ochrany dítěte, v němž stanoví konkrétní kroky a opatření, které musí rodiče učinit pro nápravu.

„Součástí plánu je časový harmonogram. Rodiče mohou spolupracovat se sociální službou, která poskytne poradenství nebo pomoc při uplatňování nároků dítěte třeba dávky státní sociální podpory, hmotné nouze apod. Individuální plán ochrany klade důraz na přijetí takových opatření, aby umožnily setrvání dítěte v rodině,“ doplnila mluvčí.

Autor: