Mráz v Česku vydrží do konce ledna. Oteplí se až v únoru.

  8:32
Až do konce ledna budou teploty v Česku pod dlouhodobým průměrem, čekají nás tak celodenní mrazy. Oteplovat se začne zvolna na začátku února, kdy by mělo také přibýt srážek. Vyplývá to z dlouhodobého průměru Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Dlouhodobá průměrná teplota v období od 21. ledna do 17. února je v České republice 1,1 stupně Celsia. V následujících týdnech by tak mělo být výrazně chladněji. Podle meteorologů se teploty vrátí k dlouhodobému normálu v první polovině února.

Po srážkově vydatném začátku roku čekají Česko také sušší dny, i srážky budou četnější až v první polovině února a tak se úhrny dostanou k normálu pro toto roční období. Dlouhodobý průměrný srážkový úhrn je pro dané období následujících čtyř týdnů 35 milimetrů.

ČHMÚ upozorňuje, že měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí a nepostihuje všechny možné výkyvy. Úspěšnost se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.