Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Motorkáři zahájí v Otrokovicích sezonu bezpečnostní akcí RESTART 2018

  10:07
Zahájit motorkářskou sezonu a připomenout, že ohleduplnost na silnicích znamená zároveň bezpečnost. To je hlavním cílem akce MOTOBESIP 2018 – RESTART 2018, která bude v případě příznivého počasí zahájena na otrokovickém náměstí v sobotu 17. března 2018 od 12 hodin. Na netradiční podívanou je zvána široká veřejnost.

Mezinárodní sraz majitelů luxusních motorek na Domažlicku - (10. července 2010) | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Motorkáři se začnou sjíždět na otrokovickém náměstí pod Komerční bankou od 12 hodin. Poté vyjedou za doprovodu PČR na společnou vyjížďku po předem stanovené trase. Cíl vyjížďky bude na parkovišti před společností Continental Barum, kde ve 14:45 vypukne doprovodný program.

„V rámci programu se mohou účastníci a návštěvníci těšit například na módní přehlídku motorkářského oblečení, vystoupení mažoretek, zábavné soutěže o ceny, prezentaci činnosti Policie ČR, Českého červeného kříže nebo regionálního pracoviště BESIP. Dále budou přítomni pracovníci společnosti DEKRA, kteří na vyžádání provedou prohlídku technického stavu motorek. Bude postaráno i o zábavu nejmenších návštěvníků, a to prostřednictvím DDM Sluníčko, který zapůjčí elektrická autíčka a koloběžky. Zajištěno bude také drobné občerstvení,“ přiblížila program pro veřejnost Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního.

Popis trasy: Motocykly vyjedou z nám. 3. května v Otrokovicích – Napajedla – Spytihněv – Babice – Huštěnovice – Staré Město – Kunovice – Podolí – Uherský Brod – Luhačovice – Dolní Lhota – Horní Lhota – Zádveřice-Raková – Lípa – Želechovice nad Dřevnicí – Zlín – Otrokovice.

Už třetím rokem bude Motobesip zaměřen na celou motorkářskou sezonu, neboť bude zahrnovat tři akce. Zahájení sezony (Restart 2018 – 17. 3. 2018), noční vyjížďku (Midnightride 2018 – 2. 6. 2018) a ukončení sezony (Shutdown 2018 – 6. 10. 2018).

V případě nepřízně počasí budou stanoveny náhradní termíny.