VIDEO: Honičku motorkáře s policisty ukončila rozkopaná silnice

  16:24
Až rozkopaná silnice zastavila motorkáře, který se spolujezdkyní ujížděl policejní hlídce v Liberci. Při noční honičce jel nebezpečně rychle, přejížděl do protisměru a narazil do policejního auta. To vše jen proto, že má zákaz řízení. Muži nyní hrozí až dva roky ve vězení.

Motocykl se dvěma pasažéry projížděl městem v neděli 19. května krátce před půlnocí.

„Policisté se rozhodli motorku i posádku zkontrolovat. Jakmile se na služebním vozidle rozblikala modrá světla a rozsvítilo se znamení k zastavení, řidič motocyklu zareagoval tak, že okamžitě přidal plyn a rozhodl se ujet,“ řekl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. 

Ulicí Hanychovskou si to motorkář zamířil k nájezdu na silnici první třídy číslo 35 ve směru na Prahu. Ani přes neustálé výzvy policistů odmítal zastavit a jel zvýšenou rychlostí směrem na Prahu. 

Během pronásledování nerespektoval dopravní značení a městem se řítil i rychlostí přesahující 120 kilometrů v hodině.

„Při výjezdu z Liberce mimo jiné narazil do policejního vozidla a v místě, kde je omezený provoz kvůli úpravě silnice, najel do protisměru, přičemž poškodil dopravní značení,“ zmínil Robovský.

Motocyklista ale daleko neujel. Osudným se mu stal opravovaný úsek silnice nedaleko Jeřmanic. Na vyfrézované vozovce nestačil zabrzdit před rozkopanou částí silnice.

Fotogalerie

Prorazil dřevěný zátaras a ochranné pletivo a skončil ve výkopu i s dvaatřicetiletou spolujezdkyní. Oba utrpěli lehká zranění.

Podle Robovského muž nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Měl však zákaz řízení. „Škoda se předběžně odhaduje na bezmála 50 tisíc korun,“ dodal mluvčí.

Devětadvacetiletého muže z Českobudějovicka policisté podezřívají z maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dva roky ve vězení.

Autor: