VIDEO: Motorkář si krátil cestu protisměrem, kufrem odřel auto

  11:38
Policie hledá motorkáře, který si riskantním vyjížděním do protisměru zkracoval cestu v zatáčkách u Albrechtic na Orlickoústecku. V jedné mu nebezpečný manévr nevyšel a úložným prostorem na své motorce zavadil o protijedoucí auto.

Motorkář po incidentu nezastavil a pokračoval v jízdě dál za kolegy.

Šestapadesátiletý řidič osobního auta, který jel po silnici I/43 ve směru na Albrechtice, zachytil střet na palubní kameru.

Fotogalerie

„Motorkář si musel být vědom nárazu plastovým úložným prostorem do levé přední části vozu, přesto nezastavil a v jízdě pokračoval. Řidič motorky jel poslední v řadě asi devíti motocyklistů, jako jediný nejel ve svém jízdním pruhu a v zatáčce přejel přes plnou čáru do protisměru,“ řekla orlickoústecká policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Škoda na voze značky BMW není velká, řidiče rozzlobila hlavně bezohledná jízda, kterou jej motorkář ohrozil. K čelnímu střetu totiž nebylo daleko.

„Motocykl je stejně jako poškozené auto značky BMW v černožlutém provedení. Pokud někdo na záznamu motorkáře poznal, ozvěte se prosím na linku 158, nebo na telefonní číslo 974 580 251,“ dodala Vilímková.

Autor: