Hoch po střetu s motorkářkou zemřel. Rodina darovala jeho orgány

  6:56
Čtrnáctiletý chlapec, kterého minulý týden srazila motorkářka na silnici na Novojičínsku, v nemocnici zemřel. Rodina se rozhodla darovat jeho orgány. Potvrdila to matka zesnulého hocha.
Nehoda motocyklu s automobilem se stala na Dukelské ulici v Bílovci na...

(ilustrační snímek) | foto: Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

„To, že darované orgány pomohou dalším lidem, je pro mě alespoň drobnou útěchou v této hrozné chvíli,“ řekla portálu iDNES matka chlapce.

Její syn zemřel poté, co jej ve středu 25. července na silnici I/58 u Lichnova na Novojičínsku srazila projíždějící motorkářka. Podle matky šel hoch turistickou trasou, ale část cesty vedla po silnici. Ke srážce došlo, když chtěl přejít na druhou stranu. Zda byla důvodem střetu chlapcova nepozornost, či něco jiného, o tom nechtěla matka zesnulého chlapce spekulovat.

„Přála bych si ty lidi jednou obejmout“

A zatím k okolnostem nehody mlčí i policisté. „Příčiny nehody jsou stále předmětem vyšetřování. Bude přizván i znalec,“ uvedla novojičínská policejní mluvčí Darina Knižátková.

Zraněním chlapec podlehl po převozu do nemocnice. Stav dvaačtyřicetileté řidičky motocyklu je stále vážný. „Je však mimo ohrožení života,“ uvedla ve čtvrtek mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě Naďa Chattová.

Darované orgány mají podle informací matky chlapce pomoci až šesti lidem. „Kam míří, to netuším, je to anonymní. Ale jednou bych si přála se s těmi lidmi potkat a obejmout je,“ řekla žena s tím, že je nadále v myšlenkách i se sraženou motorkářkou.

Autoři: ,