Vietnamec půjde za obchodování s drogami na jedenáct let za mříže

V tomto domě fungoval drogový nonstop prodej.
vydáno: 18.5.2012, 15:55

Ostrava – Jeden z největších drogových případů poslední doby uzavřel v pátek Krajský soud v Ostravě. Na jedenáct let poslal do vězení devětačtyřicetiletého Vietnamce Dinh Ngoc Le.

Ten podle obžaloby heroinem a pervitinem zásoboval velkou část ostravských narkomanů. Drogy byly mimo jiné k mání v jeho domě v Ostravě-Hulvákách, který fungoval jako nonstop obchod. S distribucí mu měly pomáhat dvě ženy.

Kriminalisté skupinu sledovali několik měsíců. K zatčení se rozhodli v květnu předloňského roku poté, co po užití heroinu zemřela devatenáctiletá dívka. Po tragické události se policisté rozhodli k rychlé akci a za asistence zásahové jednotky dealery zatkli. Existovalo totiž podezření, že prodejci pouštějí do oběhu nekvalitní drogy, které by mohly i dalším uživatelům způsobit vážné zdravotní komplikace nebo i smrt.

Akci policisté nazvali Pink house podle růžové barvy domu v Ostravě-Hulvákách, kde se drogy prodávaly. Uvnitř kriminalisté našli větší množství heroinu a pervitinu. Objevili také půl milionu korun v hotovosti, sedmnáct mobilních telefonů a nespočet SIM karet. Objekt chránil mohutný plot, do kterého byly z horní části zality kusy skla a velké hřebíky.

Sám Vietnamec drogy nebral, věděl totiž, co dokáží. Peníze používal k zajištění rodiny – svých dětí, o které se sám staral. Ani jedno z nich omamným látkám nepropadlo a ve školách patřily k nejlepším. Vietnamec měl drogy prodávat od roku 2003. Později mu pomáhaly dvě ženy, které si drogy píchaly i několikrát denně. To přineslo i nemalé komplikace při pozdějším výslechu, který policie po několika hodinách musela přerušit a přivolat záchrannou službu, jež narkomanky převezla do nemocnice.

Autor: Jaroslav Perdoch

Sdílet a uložit
 
zpět

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

 

Videa

VIDEO: Michal Horáček: Když Hapka zahrál, často vytryskl zázrak!

[26.11.2014]

VIDEO: Michal Horáček: Když Hapka zahrál, často vytryskl zázrak!

Petr Hapka byl geniální skladatel a vynikající „nezpěvák“! Jeho hlasový projev je absolutně nenahraditelný. V mimořádné…
VIDEO: Olympic chystá překvapení na koncertu v Lucerně!

[26.11.2014]

VIDEO: Olympic chystá překvapení na koncertu v Lucerně!

Legendární česká skupina Olympic vydala na začátku listopadu novou desku a do studia Impulsu ji přišel představit lídr…