VIDEO: Na Bruntálsku hasiči tahali nákladní vůz z potoka

  17:08
Zimní počasí dělá problémy i některým řidičům v Moravskoslezském kraji. Ve čtvrtek dopoledne na Bruntálsku museli hasiči jeřábem vytahovat z potoka nákladní automobil vezoucí potraviny, na Karvinsku zase uvázl autobus.

Nákladní vůz Mercedes Atego v Krasově na zmrzlé vozovce prorazil zábradlí na mostu a převrátil se do potoka Krasovka. „Na místo vyjely tři jednotky hasičů ze stanic z Krnova, Buntálu a Opavy. Přijel i speciální jeřáb,“ vypočítal mluvčí moravskoslezských Kůdela.

Současně postavili dvě norné stěny, aby zachytily unikající motorový olej. „Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo. Řidič vyvázl bez zranění, spolujezdec si stěžoval na bolest v kotníku,“ dodal Kůdela.

V Albrechticích u Českého Těšína zase autobus pravými koly zajel do příkopy a nemohl ven. Nezranění cestující a řidička vystoupili a záhy dorazili hasiči ze stanic v Havířově a Ostravy-Zábřehu, přičemž využili vyprošťovací speciál, jeřáb a kontejnerovou pojízdnou dílnu. „Autobus se povedlo vyprostit bez jeho poškození,“ konstatoval mluvčí hasičů.

Autor: