Hasiči vytahovali u Ostravy a Frýdku-Místku autobusy. Zapadl i sypač

  16:14
Náročnou noc a den mají za sebou hasiči z Moravskoslezského kraje. Vinou hustého sněžení vyjížděli častěji než v obvyklé dny, navíc ani prognóza počasí v dalších hodinách nevěstí delší klid na stanici. Dosud například dvakrát vytahovali z příkopu autobusy nebo vyprošťovali sypač.

Hasiči vytahovali z příkopu u Děhylova poblíž Ostravy linkový autobus. (4. ledna 2019) | foto: HZS Moravskoslezského kraje

V pátek večer začalo na Ostravsku a v dalších regionech na severovýchodě země hustě sněžit, přičemž sníh s různou intenzitou padal i v noci. Přes den se v nižších polohách sníh měnil na déšť.

„Od pátečních devatenácti hodin do sobotních třinácti hodin jsme zasahovali u 41 událostí, z toho dopravních nehod bylo sedmnáct,“ konstatoval mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.

Kromě osobních vozů se hasiči zabývali i pomocí autobusům. Poprvé v noci v Děhylově, obci mezi Ostravou a Hlučínem. „Na vyproštění zapadlého autobusu, který sjel z komunikace, byl nasazen i vyprošťovací automobil Bison a automobilový jeřáb Demag,“ zmínil mluvčí.

Hasiči vytahovali z příkopu u Děhylova poblíž Ostravy linkový autobus. (4. ledna 2019)

Podruhé hasičské vozy vyrazily do frýdecko-místecké místní části Skalice, a to v sobotu časně ráno. „Autobus sjel mimo komunikaci a opřel se o sloup. Na vyproštění jsme opět využili těžkou techniku. Obě události se naštěstí obešly bez zranění osob,“ doplnil Gašparín.

Vyprošťovací technika vypomohla i v Horních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku, kde zapadl sypací vůz. Hasiči se také podíleli na zprůjezdnění velmi frekventované silnici I/11 v Mostech u Jablunkova, která slouží jako spojnice mezi Českou republikou a Slovenskem, a cestáři ji v hustém sněžení nestačili udržovat ve sjízdném stavu.

Meteorologové i pro severovýchod republiky upozorňují na hrozbu tvorby ledovky, která by způsobila další dopravní komplikace (podrobněji zde).

Současná zima na Jablunkovsku - v nejvýchodnější části České republiky

Autor: