Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monitorovací systém letos rozšířily tři nové kamery

  0:31
Tři nové kamery letos rozšířily městský kamerový monitorovací systém v Písku. Jedno zařízení monitoruje nábřeží 1. máje a další dvě neotočné kamery sledují průchod mezi Palackého sady a ulicí Heydukova.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jan MarkovičiDNES.cz

„Umístěním kamery na nábřeží 1. máje reagujeme na stížnosti občanů, zvýšený nárůst protiprávního jednání v této části města a vycházíme také z našich zkušeností stejně jako z poznatků Policie České republiky,“ vysvětluje Jaroslav Rapant, manažer prevence kriminality Městské policie Písek.

Městský monitorovací systém v Písku nyní tvoří 22 kamer. Vedle zmíněných lokalit jsou umístěny rovněž v ulicích Karlova, Dvořákova, Komenského, Žižkova, dále na třídách Přátelství a Národní svobody, na Velkém, Havlíčkově i Alšově náměstí, na Výstavišti, v Palackého sadech a na Jiráskově nábřeží.

„Celkem šest kamer pokrývá sídliště Portyč,“ dodává Jaroslav Rapant. Další kamerový bod by měl v dohledné době přibýt v ulici Budovcova na budově městského úřadu. Postupně se chystá výměna starších analogových kamer s digitálním převodníkem za moderní přístroje. To se bude jako první už v příštím roce týkat kamery v Žižkově ulici.

Kamerový systém pracuje v Písku bezmála dvacet let a také nejednou pomohl zachránit lidský život, když díky němu strážníci mohli včas poskytnout pomoc a přivolat záchrannou službu lidem s vážnými zdravotními problémy.