Senior při vyjíždění z benzinky přehlédl další auto, škoda je milion a půl

  14:26
Přes nákladní auto pravděpodobně neviděl senior, který vyjížděl z benzinky v Mohelnici na Šumpersku. Narazil tak do auta, které právě přijíždělo. Celková škoda se vyšplhala na milion a půl, v obou autech utrpěli zranění čtyři lidé.

Snímek po nehodě dvou vozů u benzínové stanici v Mohelnici. Škoda se vyšplhala na 1,5 milionu, čtyři lidé byli lehce zraněni. (9. srpen 2018) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek krátce před druhou hodinou odpoledne u benzínové stanice na silnici I/35 v Mohelnici. Devětašedesátiletý řidič BMW odsud vyjížděl na obec Křemačov.

Fotogalerie

„Podle prvotního šetření špatně vyhodnotil situaci na hlavní silnici. Přes nákladní soupravu odbočující vlevo k čerpací stanici pravděpodobně přehlédl vozidlo Volkswagen Touran jedoucí po hlavní silnici ve směru od Mohelnice na Moravskou Třebovou,“ přibližuje policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

BMW při nárazu poničilo levý bok volkswagenu. Všichni čtyři lehce zranění skončili v nemocnici.

„Na voze BMW byla škoda předběžně vyčíslena na 1,1 milionu, u vozu Volkswagen Touran na 400 tisíc,“ uvedla Vybíhalová.

Dechová zkouška ukázala, že ani jeden z řidičů nesedl za volant pod vlivem alkoholu. „Přesné příčiny, okolnosti i souvislosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ podotýká mluvčí.

Autor: