Mladoboleslavské adventní trhy začínají v pátek, v parku na Výstavišti

  5:52
Letošní advent v Mladé Boleslavi přináší pro zdejší obyvatele další novinky. Po loňském novém LED osvětlení ulic města, na nějž se mohou lidé těšit i tentokrát, přibudou navíc podvečerní adventní trhy. Ty se uskuteční v parku na Výstavišti a potrvají od 1. do 23. prosince.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Dan Materna, MAFRA

Bude zde otevřeno denně od 16 do 21 hodin a každý den zde bude rovněž zajištěn kulturní program, v němž se představí nejrůznější boleslavské zájmové kroužky, pěvecké sbory, jednotlivci i divadelní soubory.  Součástí trhů bude i několik atrakcí pro návštěvníky, jimž chceme umožnit trošku netradiční pohled na naše město. Na Výstavišti tak bude umístěno 16 metrů vysoké ruské kolo a také řetízkový kolotoč, který lidi vyveze do výšky zhruba 26 metrů, kde se bude pomalu točit.

Program tu bude připraven i na Štědrý den dopoledne, to bude určen především nejmenším dětem, které si tak mohou zkrátit čekání na štědrovečerní nadílku. Na Výstavišti bude k dipozici celkem devět prodejních stánků, v nichž budou své zboží nabízet mimo jiné například lidé ze zdejšího domova pro seniory, klienti Centra 83 (lidé s mentálním hendikepem) a podobně, prodávat se zde bude ale i tradiční vánoční zboží a sortiment od vánočních ozdob až po občerstvení. Kromě toho by měl být na adventních trzích také dětský kolotoč a poníci, aby si tu na své přišli skutečně všichni. Neznamená to však, že jsme zapomněli na Staroměstské náměstí. To bude jako každoročně zdobit vánoční strom, letos patnáctimetrový smrk z Plužné, který společně slavnostně rozsvítíme 3. prosince v 17 hodin. Chybět nebude ani betlém a také stánek s vánočním občerstvením, aby se lidé při procházce městem mohli zahřát. Pro nejmenší návštěvníky tu pak bude umístěn nádherný historický kolotoč, na němž se budou děti moci svézt za symbolické vstupné. Na Staroměstském náměstí se uskuteční i další tradiční prosincové akce včetně mikulášského odpoledne (5. prosince) nebo oslavy příchodu nového roku (31. prosince).