Zloděj přiznal, že jezdil s kumpánem z Písku do Budějovic krást kola z aut

  13:44
Mladíka, který kradl kola z auta zaparkovaného u sportovní haly v Českých Budějovicích, chytili v noci strážníci. Zloděj se přiznal, že z Písku do krajského města nepřijeli krást poprvé.

Dva mladíci odmontovali dvě kola z BMW zaparkovaného před sportovní halou v Českých Budějovicích. Víc už nestihli, protože si jich všimli strážníci. | foto: MP České Budějovice

Ve středu před druhou hodinou ranní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolu na parkovišti u sportovní haly v Českých Budějovicích. Když ji zahlídli dva mladíci, dali se hned na útěk.

Fotogalerie

„Strážníkům se podařilo jednoho z dvojice chytit. Devatenáctiletý mladík z Ukrajiny nejprve tvrdil, že utíkali, protože jeho kamarád nemá povolení k pobytu,“ popsal mluvčí budějovických strážníků David Štýfal.

Skutečná pravda vyšla najevo ve chvíli, kdy městští policisté zkontrolovali zaparkovaná auta. U automobilu značky BMW chyběla dvě litá kola, která byla připravena k naložení do vozidla pachatelů.

Mladík se později policistům přiznal, že přijeli do Českých Budějovic z Písku s cílem odcizit elektrony i s pneumatikami. Navíc nebyli za tímto účelem v krajském městě poprvé.

Před třemi týdny přišel o kola ze svého BMW i Zdeněk z Českých Budějovic. „Auto jsem nechal přes noc u sportovní haly a ráno byla kola pryč. Řešil jsem to s policií. Vím ještě o jednom podobném případu,“ prohlásil. 

„Případ řeší policejní oddělení Čtyři Dvory jako přestupek proti majetku,“ říká mluvčí Milan Bajcura.

Autoři: