Opilí muži v Praze bili řidiče tramvaje, zachránilo ho tísňové tlačítko

  15:00
Strážníci pomohli řidiči tramvaje, kterého na konečné v Praze 4 napadli dva opilí cestující. Muže bili pěstmi, ale jeden z útočníků měl i kuchyňský nůž. Pomoc si řidič přivolal přes tlačítko napojené na městskou policii.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Informaci o řidiči v tísni obdrželi strážníci v pondělí po šesté hodině ráno z tramvaje na konečné zastávce Branické nádraží.

„Na místo hned vyjely dvě autohlídky. Ty uviděly dva muže, kteří pěstmi bili řidiče v kabině tramvaje. Třetí muž stál opodál. Na výzvy strážníků útočníci nereagovali, kladli aktivní odpor a pokoušeli se je napadnout. Strážníci je proto zklidnili pomocí hmatů a chvatů a nasadili jim pouta,“ uvedla mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

Osmatřicetiletý řidič uvedl, že se skupinka nejprve chovala agresivně k cestujícím. Násilníci pak šoféra zbili, když je chtěl z tramvaje vykázat.

Podle Ernestové řidič utrpěl zranění na hlavě, ale přivolání záchranné služby odmítl.

Strážníci ověřili totožnost útočníků věku 22 a 29 let a zjistili také, že mladší z dvojice měl v bundě větší kuchyňský nůž.

„Provedené dechové zkoušky ukázaly 2,20 a 2,11 promile alkoholu. Testy na návykové látky byly pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Případem se bude dále zabývat státní policie,“ dodala Ernestová.

SOS tlačítka na místě řidiče fungují v prostředcích městské hromadné dopravy od května 2010 a jsou napojená na operační středisko strážníků. Tam jen loni přijali hlášení 947 tísňových událostí.

Autor: