Mladí biatlonisté z Berouna vezou z Plzně první medaile.

6:00
Od loňského října se mladí biatlonisté z KB Beroun připravovali na svoji první závodní sezonu. Již ve třetím závodě sezóny dosáhli na stupně vítězů

Závody v letním biatlonu v Plzni Liticích. Závodníci KB Beroun | foto: Zdeněk TlachImpuls.cz

Sobotní vytrvalostní závod absolvovali  benjamínci letního biatlonu.

V kategorii přípravka dívky Barbora Vykysalá,  dosáhla na bronz a její sestra Anička skončila v kategorii žákyně A na 4. místě.

V žácích B obsadil Filip Bečvář výbornou střelbou 2-0 v silné konkurenci pěkné 8. místo a Toník Švarc v žácích „A“ obsadil 9. místo .

Nedělního závodu ve sprintu se  na start postavilo  10 mladých biatlonistů z Berouna. Na nástřelu si všichni pod dohledem zkušeného matadora Pavla Herolda dali záležet a právě výborná střelba rozhodla o tom, že neděle byla na medaile ještě bohatší. Závodů v Plzni Liticích se v sobotu zúčastnilo 115 dětí a v neděli dokonce o dvě desítky více.

V kategorii přípravka hoši  byl na  6. místě Vojta Synek

Barča Vykysalá při svém nedělním závodě vyčistila terče za 0 a těsně skončila v kategorii přípravka dívka na skvělém 2. místě.

Její sestra Anička nezůstala nic dlužna a v kategorii žákyně „A“ střelbou za 1 a pěkným během vybojovala 3. místo a první svůj bronz.

Do sbírky prvních úspěchů mladých biatlonistů přispěl i Tonda Volmut svým 3. místem v kategorii žáci“ A „se střelbou za 1.

Závody o víkendu v Plzni Liticích byly tedy pro začínající biatlonisty v letním biatlonu velmi úspěšné a pro některé dokonce první v životě. Svůj první závod si odběhal i Matyáš Seidl a střelbou za 1 obsadil v početném nedělním poli pěkné 11. místo.

Popřejme závěrem těmto malým závodníkům hodně píle při trénincích ve střelbě a běhu a hlavně ať je tento nádherný sport (který jako doplněk pro své svěřence z Vimperka a Stach úspěšně zařazuji i věhlasný trenér běhu na lyžích a trenér olympijské vítězky Katky Neumannové pan Stanislav Fruhauf) stále baví a přináší jim radost ze závodění.