Mladá Boleslav pořádá celou řadu vánočních akcí

  6:00
Pozvánka na první akci je hned na tuto sobotu od 9 hodin.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

V sobotu 9. prosince se můžete od 9 do 16 hodin vypravit na Vánoční jarmark na Českobratrské náměstí a do Sboru českých bratří. V rámci doprovodného programu v Templu budou výtvarné dílny pro děti s vánoční tematikou, drátkované objekty, keramické obrázky, tvoření z vlny, šperky, figurky ze sena, ozdoby z korálků, textilní dílny, ručně vyráběné tašky a peněženky, svíčky, vánoční svícny, bude zde i prodej řemeslných výrobků.

V pátek 15. a v sobotu 16. prosince bude Staroměstské náměstí patřit šestým adventním trhům. Prodávat se zde budou rukodělné výrobky, slané a sladké lahůdky, teplé nápoje nebo vánoční dekorace. Tuto akci pořádají organizátoři farmářských trhů.

A máme zde závěr roku a příchod roku 2017 – slavit budeme opět na Staroměstském náměstí. V neděli 31. prosince se od 21 hodin koná Silvestr 2017. Čeká na vás retro diskotéka, vystoupení kapely Michal David revival a o půlnoci se těšte na přípitek a ohňostroj.

Všechny tyto akce (s výjimkou dvoudenních trhů na Staroměstském náměstí) připravily město Mladá Boleslav a Kultura města Mladá Boleslav ve spolupráci s dalšími městskými organizacemi.

K tradičním akcím v době adventu již patří také řadu let akce Muzea Mladoboleslavska pod názvem Putování k Betlému. Kostýmovaný průvod městem v čele se Třemi mudrci z Východu a živým velbloudem v neděli 17. prosince v 15 hodin zamíří z Výstaviště přes Staré město na nádvoří hradu a vzdá úctu Svaté rodině v hradním sklepení. Zde bude na programu i rozdávání Betlémského světla ze Svaté země, vánoční koledy v podání dětského pěveckého sboru z Dalovic i stylové občerstvení.

A pokud nenastane nepředpokládaný problém, přímo 24. prosince bude opět Štědrodenní koupání otužilců v Jizeře na pláži v Podlázkách. Většina otužilců se zde schází spolu se stovkami diváků na 10. hodinu.