Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mirakulum zve na Tankový den

  9:56
Když spojí síly jeden z největších zábavních parků v České republice a tankodrom, který se nachází v místech, kde se na své bojové nasazení připravovalo rakouské, německé, československé a nakonec sovětské vojsko, tak výsledkem je nekonečné moře zábavy. Tohle moře zaplaví Milovice v sobotu 29. dubna 2017.

Zábavní park Mirakulum. | foto: Mirakulum

Poslední dubnovou sobotu se v zábavním Parku Mirakulum a na milovickém Tankodromu koná Tankový den a Mirakulum k této příležitosti přichystalo překvapení v podobě kouzelníka a bubenické show v rytmu brazilské samby. Kouzelník a klaun Roberto rozesměje a pobaví publikum od nejmenších po dospěláky.

Rytmická oslava s Tokhim a Groove Army začíná ve 13 a v 15 hodin a zapojit se do ní může opravdu každý. Při bubnování totiž všichni ladí a nikdo nehraje falešně. Stačí jen ve správný okamžik bouchnout. Komu se nechce bouchat, může zkusit ozvučnou trubku boomwhacker.

Na návštěvníky čeká řada novinek. Jednou z nich je OSMÁ VĚŽ hradu. „Nová mohutná věž uprostřed hradního nádvoří je spojovacím bodem všech ostatních věží. Zespoda nahoru je až do výšky několika metrů šroubovitě obtočená drátěným průlezem, což ji ještě více ozvláštňuje, hrad samotný jsme vylepšili například o křivící zrcadla, které znáte třeba z bludiště na Petříně,“ popisuje Jiří Antoš.

Letos poprvé také děti budou moci zavítat do dřevěné vesničky pro nejmenší návštěvníky. Jde o soustavu barevných domečků vzájemně propojených mostky a lávkami

Úzkokolejkou tam a zase zpět

Mezi Mirakulem a Tankodromem návštěvníky po necelé dva kilometry dlouhé úzkokolejce přepraví zdarma vlaky tažené parní lokomotivou z roku 1947. A co na ně čeká po příjezdu do vojenského parku? Jednoduše řečeno adrenalin: jízdy v bojovém vozidle pěchoty neboli BVP, vyhlídkové lety vrtulníkem,...

Na programu jsou také bojové ukázky a komentované prohlídky vojenské techniky včetně letounu MIG-21, vrtulníku MI2 nebo tanku T55 a samozřejmě bude možné navštívit kopii americké vojenské základny z Vietnamu a vietnamskou vesnici.

Program proběhne od 10 do 17 hodin, Park i Tankodrom budou otevřené ještě o hodinu déle. Vlaky budou jezdit v intervalu 40 minut, poslední vlak z Mirakula odjede v 16:40 hodin, opačným směrem pak v 17:00 hodin.

Po celý den budou oba areály, tedy Park Mirakulum i sousední tankodrom, přístupné za cenu jednoho.

Podrobný program a další informace najdete na: www.mirakulum.cz nebo na www.tankodrommilovice.cz