Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Miminka v jindřichohradecké nemocnici bude hlídat 14 nových monitorů

  7:00
Ve středu 6. září 2017 se uskutečnilo slavnostní předání čtrnácti monitorů dechu dětskému oddělení Nemocnice Jindřichův Hradec.

Zástupkyně nadace Křižovatka Alena Havrdová (vpravo) předala Daniele Máchové z táborského rodinného centra Radost tři monitory dechu. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Monitory předaly zástupkyně Nadace Křižovatka primáři Jakubu Rytířovi.

Přístroje byly v celkové částce 41 580,- Kč zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti Šlechta, Energetické centrum, Teplospol a Pollmann CZ.

O nadaci

Nadace Křižovatka je mimovládní nezisková organizace. Od svého založení v roce 1995 šíří jako jediná v ČR povědomí o Syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá vybavit české nemocnice a porodnice monitorem dechu Babysense II, který je registrovaný u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu nejen hlídá zástavu dechu, ale také apnoe (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka a okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc rodiče, který může v případě potřeby včas poskytnout dítěti první pomoc.

Projekt „Maminko, dýchám‟

Stěžejním smyslem projektu „Maminko, dýchám‟ je pomáhat vybavit české nemocnice, jejich novorozenecká, dětská a JIP oddělení monitory dechu Babysense. Cílem je, aby bylo monitorem dechu vybaveno každé lůžko pro novorozence a kojence. Druhou částí poslání projektu je zřizování a provoz výpůjčních míst při novorozeneckých a dětských odděleních nemocnic, kde si rodiče nově narozených dětí mohou při odchodu domů monitor dechu vypůjčit, aby i doma mohli klidně spát, s vědomím, že dech jejich děťátka hlídá monitor dechu.

Více na: www.nadacekrizovatka.cz