Mikroregion Rožnovsko má nový útulek pro psy a kočky

  14:20
Zbrusu novým útulkem pro psy a kočky se může pochlubit Sdružení Mikroregion Rožnovsko sdružující celkem devět obcí mikroregionu. S výjimkou Zubří, které se do společného projektu nezapojilo mohou všechny obce z Rožnovska od 1.1.2018 využívat služeb společnosti Psí útulek Rožnovsko, s.r.o. Celkové náklady na vybudování útulku pro psy a kočky činily 7,05 milionu korun. Mikroregion získal na investici podporu ve výši 4,165 milionu korun z EU v rámci 11.výzvy IROP - sociální podnikání.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Iveta PalyováMAFRA

Nový útulek pro psy a kočky začne fungovat v Rožnově pod Radhoštěm.

„S obcemi mikroregionu jsme se v minulém roce shodli na potřebě vybudovat podobné zařízení sloužící všem našim členským obcím v rámci obce s rozšířenou působností Rožnov p.R. Celkem osm obcí (kromě Zubří, které se do společného projektu nezapojilo) sdružilo své finance a s pomocí dotace z IROP byla založena společnost Psí útulek Rožnovsko, s.r.o., a především byl vybudován nový moderní útulek s kapacitou pro umístění maximálně 30 psů a 10 koček,“ popsal starosta Rožnova Radim Holiš, podle kterého bylo vybudování nového útulku velmi potřebné.

„Stávajícímu zařízení města končily podmínky pro provoz a nebylo možno je dále prodlužovat. Proto jsem velmi rád, že jsme se s většinou starostů shodli na společném projektu, který pomůže řešit situaci s toulavými psy a kočkami většiny obcí,“ doplnil starosta Holiš.

„Útulek má celkem 16 venkovních kotců, 4 kotce karanténní a samozřejmě také potřebné zázemí pro veterinární péči a pro zaměstnance. V rámci dotace jsme se zavázali zaměstnávat také osoby znevýhodněné na trhu práce. Počítáme s celkem čtyřmi pracovníky, na dva plné a dva částečné pracovní úvazky,“ doplnil informace o útulku pro psy a kočky jednatel společnosti Psí útulek Rožnovsko, s.r.o. Jindřich Žák.

Celkové náklady na vybudování útulku pro psy a kočky činily 7,05 milionu korun. Mikroregion získal na investici dotaci ve výši 4,16 milionu korun, zbytek investice dofinancovaly ze svých rozpočtů jednotlivé obce mikroregionu Rožnovsko.

„Nyní již máme vydán kolaudační souhlas, realizujeme poslední nákupy pro vybavení ordinace a zázemí zaměstnanců a od 1.1.2018 předpokládáme ostrý provoz,“ uzavřel Jindřich Žák.